BNB Chain zhackowany! Deweloperzy zneutralizowali problem

Deweloperzy BNB Chain (BSC) przeprosili społeczność za incydent z włamaniem do mostu BSC Token Hub i zapowiedzieli głosowanie nad kolejnymi działaniami. Tak wynika z najnowszego wpisu na blogu.

Według raportu, zespołowi udało się zneutralizować problem, choć „nie było to łatwe”:

BNB Smart Chain ma obecnie 26 aktywnych walidatorów i tylko 44 w różnych strefach czasowych. To opóźniło wyłączenie [sieci], ale udało nam się zminimalizować straty.

Według wersji deweloperów, atak dotyczył wewnętrznego mostu crosschain ekosystemu pomiędzy BNB Beacon Chain a BSC. W sumie nieznana osoba wypłaciła 2 miliony BNB (około 569 milionów dolarów według obecnych kursów). Większość środków pozostaje pod kontrolą platformy – wyjaśnił zespół.

Pytania do walidatorów

BSC ogłosiło głosowanie, które ma określić dalszy sposób postępowania. Wśród pytań znajdują się:

  • Czy zamrozić wycofane środki, czy nie;
  • Czy użyć mechanizmu Auto-Burn do pokrycia BNB;
  • Czy zadeklarować 1 milion dolarów nagrody za każdy odkryty znaczący błąd;
  • Czy przeznaczyć nagrodę w wysokości do 10% odzyskanych środków za złapanie hakerów.

Funkcja głosowania dla walidatorów pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni w wyniku aktualizacji BNB Beacon Chain. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Patrząc na szerszy obraz, byliśmy świadkami serii ataków wymierzonych w podatności mostów crosschain. Podzielimy się szczegółami i ustaleniami dotyczącymi sposobu wdrożenia bardziej zaawansowanych środków bezpieczeństwa w celu rozwiązania tych problemów.

Dodatkowo pojawi się nowy mechanizm zarządzania siecią, który ma zwalczać i chronić przed ewentualnymi atakami. Liczba walidatorów będzie się zwiększać „w procesie przechodzenia do dalszej decentralizacji” – wyjaśnił zespół.

Przypomnijmy, że deweloperzy zawiesili BNB Chain 6 października w związku z włamaniem do mostu BSC Token Hub. Hakerom udało się wypłacić jedynie 100 milionów dolarów ze skradzionych środków. Działanie sieci zostało później przywrócone.

Comments (No)

Leave a Reply