BNB atakuje 200$. XRP spada na 7 pozycję na CMC

XRP nadal spada w rankingu największych kryptowalut i dziś jest już na siódmej pozycji.

Binance Coin (BNB) na 4 pozycji. Kapitalizacja obu aktywów w momencie publikacji wynosi odpowiednio 24,3 mld$ i 29,8 mld$.

BNB ponownie eksplodował, rosnąc o ponad 37% w 24h. W chwili pisania tego tekstu BNB aktualizuje historyczne maksima powyżej 194$. W ciągu 14 dni coin giełdy Binance zyskał na wartości prawie pięciokrotnie. Na początku lutego można go było kupić za około 44$.

Bardzo szybko rośnie aktywność na blockchainie Binance Smart Chain (BSC). Impulsem do rozwoju sektora DeFi na BSC są wysokie opłaty w sieci Ethereum.

Zaletą BSC jest algorytm Proof of Staked Authority (PoSA), w którym za konsensus odpowiada system 21 walidatorów, a nie rozproszona sieć górników. Tak czy inaczej, taki kompromis prowadzi do tego, że liczba transakcji w sieci BSC jest już prawie dwukrotnie większa niż w Ethereum.

CEO Binance, Changpeng Zhao napisał na twitterze, że „Jeśli chcesz mieć więcej użytkowników na swojej zdecentralizowanej aplikacji, musisz korzystać z BSC” .

XRP również wzrósł w ostatnich dniach. Jednak jego perspektywy pozostają niejasne po poniedziałkowym newsie , że Ripple i SEC nie mogą dojść do porozumienia w sprawie pozasądowego rozstrzygnięcia sporu.

Prawnicy uważają, że sprawa SEC przeciwko Ripple może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami. Przez cały ten czas kwestia uznania XRP jako papieru wartościowego pozostanie otwarta, co nadal będzie ograniczać jego dostępność do obrotu i budzić obawy inwestorów.

Comments (No)

Leave a Reply