Bloomberg: „Spadające ceny NFT mówią o końcu euforii”

Według Nonfungible.com średnia cena zakupu tokenów kolekcjonerskich (NFT) spadła o 70% od lutego.

Może to oznaczać, że boom NFT powoli słabnie, twierdzą analitycy Bloomberga.

Od 1 kwietnia średnia cena sprzedaży NFT wynosiła 1400 USD, a 22 lutego osiągnęła poziom 4300. Zainteresowanie tematem napędza sprzedaż dużych partii przez znane domy aukcyjne.

Nie ma sensu nazywać branży NFT bańką finansową. Nie ma tutaj większej bańki niż w kryptowalutach. Istnieją manie i irracjonalna popularność, ale kryptowaluty pozostaną na długo, podobnie jak NFT”- mówi Chris Wilmer z University of Pittsburgh.

Różne firmy próbują wykorzystać technologię do zwiększenia sprzedaży. Chociaż wykorzystanie NFT do grafiki cyfrowej nie zawsze jest uzasadnione, technologia ta doskonale nadaje się do sprzedaży filmów i muzyki.

Chociaż kryptografia może szybko i łatwo udowodnić autentyczność NFT, użytkownicy mogą łatwo zostać oszukani, jeśli nie wiedzą, jak się tym posługiwać„.

Według Google Trends zainteresowanie tokenami kolekcjonerskimi osiągnęło prawie ten sam poziom, co ICO podczas boomu w 2017 roku.

źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-04-03/nft-price-crash-stirs-debate-on-whether-stimulus-led-fad-is-over

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.