Blockstream wprowadza przenośny satelitarny odbiornik transmisji danych typu blockchain

Blockstream to firma z siedzibą w San Francisco, która koncentruje się na opracowywaniu aplikacji bitcoinowych i sidechains.

Firma ta wprowadziła przenośne urządzenie zdolne do połączenia z satelitarną transmisją sieci Bitcoin. Prezentacja odbyła się w tym tygodniu na szczycie Consensys w Nowym Jorku.

Prowadzony przez Adama Backa , wynalazcę Hascasha i jednego z najbardziej szanowanych programistów i myślicieli krypto-świata, Blockstream był źródłem najważniejszych innowacji w ekosystemach blokowych. Na przykład zespół Blockstream, wpadł na pomysł sidechains i protokołu SegWit. Oba te usprawnienia mają decydujący wpływ na działanie sieci Bitcoin.

Blockstream Satellite, jeden z długoletnich projektów firmy, który zakłada uruchomienie szeregu satelitów, które następnie będą transmitować dane blockchain Bitcoin z kosmosu. Zapewnienie wykorzystania kryptowalut bez połączenia z Internetem, wydaje się zbliżać do etapu masowej produkcji.

Zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami spółki, koszt odbiornika satelitarnego nie przekroczy 100 USD, podczas gdy sama transmisja będzie bezpłatna. Adam Back ujawnił również, że urządzenie będzie wkrótce dostępne do zakupu w Lightning Store.