BlockFi uruchamia platformę dla inwestorów instytucjonalnych 

Usługa pożyczek kryptowalutowych BlockFi uruchamia BlockFi Prime, platformę handlową dla inwestorów instytucjonalnych.

Nowa usługa będzie obejmować wyceny w czasie rzeczywistym oraz rozliczenia następnego dnia. BlockFi Prime będzie dostępny dla zarządzających aktywami, rodzinnych firm inwestycyjnych, osób o wysokiej wartości netto, funduszy hedgingowych, firm private equity i struktur korporacyjnych.

W nadchodzących miesiącach BlockFi planuje dodać do usługi handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego, zautomatyzowane kredytowanie depozytu zabezpieczającego i instrumenty pochodne. Uruchomienie nowej usługi jest wynikiem wzrostu zainteresowania inwestorów instytucjonalnych rynkami kryptowalut, które rozpoczęło się w zeszłym roku. BlockFi oferuje Institutional Prime, podobnie jak Coinbase, Genesis Trading i inne firmy kryptowalutowe.

Nasi klienci poprosili nas o tę usługę, ponieważ mamy największy bilans aktywów / pasywów nowej generacji cyfrowych firm finansowych” – powiedział David Olsson, wiceprezes i lider instytucjonalny w BlockFi.

„Od pierwszego dnia zbudowaliśmy biznes w taki sposób, abyśmy mogli służyć organizacjom”. Niedawno serwis pożyczek kryptowalutowych BlockFi zebrał 500 milionów dolarów w rundzie finansowania. Teraz kapitalizacja BlockFi szacowana jest na 4,75 miliarda dolarów.W połowie maja błąd w kampanii marketingowej BlockFi doprowadził do tego, że niektórzy użytkownicy otrzymali prezenty nie w stablecoinach GUSD, ale w BTC. W efekcie jeden z użytkowników otrzymał ponad 28 milionów dolarów.

https://www.prnewswire.com/news-releases/blockfi-launches-blockfi-prime-for-institutional-clients-301309926.html

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.