Blockchain Capital dołączył do Stowarzyszenia Libra

Firma inwestycyjna Blockchain Capital dołączyła do Stowarzyszenia Libra jako konsultant w zakresie budowy globalnego systemu płatności.

Współpraca z organizacją ma zapewnić firmie dostęp do ekspertów i liderów branży.

Wykorzystanie technologii blockchain do poprawy integracji finansowej i stymulowania innowacji ma zasadnicze znaczenie dla strategii portfela Blockchain Capital” – powiedział współzałożyciel i partner zarządzający Bart Stevens.

Blockchain Capital został założony w 2013 roku i jest głównym inwestorem w startupy technologiczne. W listopadzie 2019 wziął udział w rundzie finansowania w wysokości 25,5 mln $ od firmy blockchain Bison Trails, członka Stowarzyszenia Libra.

Stowarzyszenie Libra, utworzone w czerwcu 2018 roku, zarządza siecią płatności o tej samej nazwie, stworzoną przez Facebooka. Początkowo projekt był wspierany przez największych graczy na międzynarodowym rynku płatności.

Następnie Visa, Mastercard i PayPal wycofały się z projektu w związku ze zwiększonym zainteresowaniem projektem globalnych regulatorów. Stowarzyszenie liczy obecnie 27 członków.

Były szef FinCEN Robert Werner, który został mianowany radcą prawnym Stowarzyszenia Libra w maju 2020, opuścił je po trzech miesiącach pracy z powodu jego niechęci do rezygnacji z miejsc w zarządach Deutsche Bank Trust Co. i Deutsche Bank Trust Co. America.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.