BlackRock dodaje BTC do swojego funduszu inwestycyjnego

Black Rock i Coinbase

Specjalnie dla ograniczonego kręgu elitarnej klienteli Blackrock połączył siły z giełdą Coinbase, aby zapewnić inwestorom instytucjonalnym możliwość inwestowania w aktywa kryptograficzne. Amerykańska firma zarządzająca aktywami dodała największą na świecie walutę cyfrową pod względem kapitalizacji rynkowej do swojego funduszu Global Distribution Fund for Passive Investors.

Według analityków, obecnie na scentralizowanych giełdach (CEX) liczba bitcoinów dostępnych do zakupu nie przekracza 1,85 miliona sztuk. Przy obecnej cenie BTC, która wynosi około 17 200 USD, całkowity wolumen szacuje się na 31,4 miliarda USD. Biorąc pod uwagę, że BlackRock zarządza obecnie aktywami o wartości około 15 bilionów dolarów, korporacja będzie potrzebowała zaledwie 0,32% środków własnych, aby kupić wszystkie bitcoiny dostępne do sprzedaży na wszystkich giełdach.

Nawet jeśli inwestycja BlackRock w bitcoiny jest jednorazowa, bez wątpienia będzie to miało  jakiś wpływ na cenę BTC, jak również pociągnie za sobą aktywność innych firm inwestycyjnych. .

Comments (No)

Leave a Reply