Bitwala oferuje do 4,3% zysku dzięki nowemu produktowi opartemu na Bitcoin

80 000 użytkowników niemieckiego banku Bitwala może teraz poprzez zakup Bitcoin’a zarabiać odsetki od tej kryptowaluty na swoich rachunkach bankowych dzięki nowemu partnerstwu z platformą kredytowania kryptowalut Celsius Network.

Według Defiprime, Bitwala jest pierwszym klasycznym bankiem fiat, który oferuje odsetki za utrzymanie Bitcoin’a na koncie. Podczas gdy produkty DeFi mają wyższe stawki, do 8,6% rocznie, Bitwala za to jest bardziej regulowana i oferuje usługi fiat i kryptowalut w 32 krajach europejskich na licencji wiodącego niemieckiego banku SolarisBank AG.

Użytkownicy mogą kupić bitcoin’a o wartości minimum 30 euro i przechowywać go na bezpłatnym koncie odsetkowym Bitcoin, otrzymując co tydzień wypłaty odsetek. Bitcoin na kontach jest pożyczany za pośrednictwem sieci Celsius „zaufanym partnerom”. Środki można natychmiast zamieniać z powrotem na euro.

W oświadczeniu CEO Bitwali, Ben Jones, wspomniał też o ostatnim halvingu Bitcoin jako refleksję, że „pieniądze państwowe [fiat] nie mogą być wiecznie dodrukowywane”:

„W tej chwili coraz więcej osób ufa Bitcoin’owi. Bitwala to swoisty pomost między pienądzem a kryptowalutą. Współpracujemy teraz z Celsius Network, wiodącym na świecie dostawcą pożyczek kryptograficznych, aby nasi klienci mogli wykorzystywać zasoby BItcoin’a gdziekolwiek się znajdują ”.

W ciągu ostatnich czterech lat pojawiło się sporo neobankowych startupów, próbując łączyć sektory finansów z sektorem finansów i kryptowalut, ale niewielu uzyskało pełne licencje bankowe i żadne z nich nie oferuje kont inwestycyjnych Bitcoin.

Link do rejestracji konta Bitwala

Comments (No)

Leave a Reply