BitMEX skraca czas obowiązkowej weryfikacji o trzy miesiące

Giełda kryptowalut BitMEX przesunęła termin obowiązkowej weryfikacji klientów, skracając go o prawie trzy miesiące.

Zgodnie z oświadczeniem operatora giełdy 100x Group, użytkownik musi przejść weryfikację do godziny 00:00 UTC w dniu 5 listopada 2020 r.

Po tym czasie niezweryfikowani użytkownicy nie będą mogli otwierać nowych pozycji, a od godziny 00:00 czasu UTC 4 grudnia 2020 roku nie będą mogli wypłacać środków.

Ponadto użytkownicy, którzy nie przeszli obowiązkowej weryfikacji, nie będą mogli zwiększyć już otwartych pozycji, a płatności za polecenie również nie zostaną do nich przypisane.

Poprzedni termin obowiązkowej weryfikacji dla wszystkich kategorii klientów miał upłynąć w lutym 2021 r.

BitMEX wprowadził w sierpniu nowy program weryfikacji. W ciągu sześciu miesięcy użytkownicy musieli potwierdzić swój adres zamieszkania i dostarczyć dokumenty tożsamości, zrobić selfie i odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących pochodzenia środków i doświadczenia handlowego.

Innowacje nie dotyczyły klientów korporacyjnych. Teraz oni również muszą również przejść obowiązkową weryfikację.

Przypomijmy, że 1 października amerykańska Komisja Giełd Towarowych złożyła pozew przeciwko BitMEX i jego właścicielom, zarzucając im prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej i łamanie zasad CFTC w zakresie przeprowadzania procedur KYC / AML.

Ponadto Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył kierownictwo giełdy o naruszenie amerykańskiej ustawy o tajemnicy bankowej.

źródło: https://blog.bitmex.com/accelerating-the-bitmex-user-verification-programme/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.