Bitmain zainwestował 110 mln $ w Circle

Bitmain, główny chiński producent wyspecjalizowanego sprzętu do wydobycia kryptowalut, zainwestował 110 000 000 $ w spółkę finansową Circle w obszarze blockchain.

Wspierają w ten sposób krótkoterminowy plan Circle wprowadzenia stabilnej krypto-waluty. Taki plan jest zgodny z ideą Bitmain dotyczącą tworzenia prywatnych banków centralnych opartych na kryptowalutach.

Circle prowadzi usługę brokerską umożliwiającą użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, w tym bitcoin’ów.

Po pozyskaniu ponad 130 000 000 USD inwestycji od Goldman Sachs i IDG Capital Partners, firma zdecydowała się rozszerzyć zakres świadczonych usług, przekształcając się w agenta przekazującego środki ogólnego przeznaczenia i wdrażając blockchain jako podstawową warstwę swojej infrastruktury.

W tym tygodniu Circle ogłosił ambitne plany wprowadzenia stabilnej kryptowaluty wspieranej przez USD, zdolnej konkurować z tokenami Tether, MarketDAO i Basis. Jak stwierdził założyciel i dyrektor generalny Bitmain Jihan Wu, Accell, General Catalyst i IDG uczestniczyli w wspomnianej 110-milionowej rundzie inwestycyjnej wraz z Bitmain.

Nasz zespół inwestycyjny jest wciąż niewielki i pracujemy szybko” – zauważył Wu, dodając jednocześnie, że runda finansowania została zamknięta w ciągu trzech tygodni od rozpoczęcia dyskusji.

W lutym 2018 r. Circle kupił dużą amerykańską giełdę kryptowalutową Poloniex za 400 000 000 $, podczas gdy w marcu firma uruchomiła zamkniętą wersję beta swojej długo oczekiwanej aplikacji Circle Invest przeznaczonej dla inwestorów detalicznych.


Comments (No)

Leave a Reply