Bitmain wprowadził ASIC do wydobywania Kaspa

Bitmain ASIC do kopania kryptowaluty Kaspa

Chińska firma Bitmain, największy na świecie producent sprzętu górniczego, rozpoczęła przyjmowanie zamówień na urządzenie KS3 do wydobywania kryptowaluty Kaspa (KAS).

Kupujący mogą już dokonywać wpłat z limitem partii do 30 sztuk na osobę. Jednocześnie firma nie podała ceny urządzenia, oferując zgadywanie. Zwycięzca swoistej loterii otrzyma od producenta kupon o wartości 10 000 dolarów.

Dostawy urządzeń do klientów rozpoczną się mniej więcej w sierpniu.

KS3 zapewnia szybkość mieszania 8,3 TH/s przy zużyciu energii 3188 W.

Kryptowaluta Kaspa oparta jest na protokole GhostDAG/PHANTOM, który projekt nazywa „skalowalnym uogólnieniem konsensusu bitcoin”.

W przeciwieństwie do tradycyjnych łańcuchów bloków, sieć nie odrzuca bloków równoległych, włączając je w sieć. Podobnie jak w skierowanym grafie acyklicznym ( DAG ), wszystkie bloki stają się „przodkami” nowszych bloków. Zapewnia to ścisłą kolejność, która pozwala śledzić transakcje i monety.

Protokół działa z szybkością około jednego bloku na sekundę. Bezpośrednim celem zespołu jest dziesięciokrotne zwiększenie tej liczby.

Kurs KAS wynosi około 0,019 USD. Od najwyższego poziomu odnotowanego w kwietniu 2022 r. na poziomie 0,04 USD, notowania straciły ponad 55%. W ciągu ostatnich 30 dni cena monety spadła o około 31%.

Z kapitalizacją 343,5 miliona dolarów KAS zajmuje 113. miejsce w rankingu CoinGecko .

Comments (No)

Leave a Reply