Bitfinex: „Jesteśmy ofiarą oszustwa”

Giełda kryptowalut Bitfinex wydała oświadczenie, w którym opisała siebie jako ofiarę oszustwa ze strony panamskiej firmy Crypto Capital.

Jak wcześniej informowaliśmy, polska policja aresztowała prezesa Crypto Capital, Ivana Manuela Molina Lee, który jest oskarżany o udział w kartelu narkotykowym i pranie pieniędzy za pośrednictwem giełdy Bitfinex.

Bitfinex na swoim blogu informuje, że oprócz Moliny, w oszustwo zaangażowany jest także Joseph Oz – kolejny człowiek z Crypto Capital.

Crypto Capital przetwarza część funduszy w imieniu i na rzecz Bitfinex od kilku lat. W tym czasie Bitfinex polegał na różnych informacjach od Moliny i Oza, które okazały się fałszywe

Według Bitfinex, Crypto Capital nieustannie starała się przedstawić siebie jako uczciwą organizację, ściśle przestrzegającą norm prawnych i mającą znaczące doświadczenie w kontaktach z bankami.

Bitfinex jest ofiarą oszustwa i wyjaśnia swoje stanowisko odpowiednim organom, w tym Polsce i Stanom Zjednoczonym. Nie możemy wypowiadać się w imieniu innych klientów Crypto Capital„.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.