Bitfinex blokuje wpłaty i wypłaty

Zgodnie z postem opublikowanym na swojej oficjalnej stronie, giełda krytpowalut Bitfinex zawiesza tymczasowo możliwość wpłat i wypłat.

Z powodu oburzenia jednego z naszych dostawców sieci tymczasowo zawieszamy możliwość wpłat i wypłat. Fundusze są bezpieczne chłodniach. Sytuacja zostanie naprawiona tak szybko jak to możliwe. Przepraszamy za niedogodności.


Problemy giełdy?

CTO Bitfinex- Paolo Ardoino- zamieścił linki do gorących portfeli giełdy, by zapewnić społeczność, że żadne tokeny nie opuszczają giełdy i że aktywa użytkowników są bezpieczne.

Jak wspominaliśmy wcześniej, Bitfinex i powiązany z nim stablecoin Tether, znalazły się w centrum uwagi, gdy pod koniec kwietnia nowojorski prokurator generalny oskarżył obie jednostki o pokrycie 850 milionowej straty, która mogła mieć bezpośredni wpływ na nowojorskich inwestorów.

Według zgłoszeń, Bitfinex nigdy nie poinformował inwestorów o stratach, a dyrektorzy giełdy i Tether uczestniczyli w szeregu transakcji, na skutek których Bitfinex otrzymała dostęp do 900 mln USD rezerw Tether. Giełda rzekomo miała wykorzystać nie mniej niż 700 mln USD z rezerw Tether na pokrycie strat i niezdolność do obsługi wypłat klientom.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.