Bitcoin za 14 800 $

Niektórym wydaje się, że rynek krytpowalutowy chyli się ku końcowi.

Ceny spadają znajdując coraz to nowsze minima.

Jednak pomimo tego kiepskiego okresu, wciąż dostrzegalne są iskry nadziei wśród członków kryptowalutowego środowiska.

Bitcoin jest mocno nieoszacowany

Według Toma Lee, szefa działu badań i rozwoju Fundstrat Global Advisors, popularna kryptowaluta jest mocno niedoceniona. Znajdując się na poziomie 3 300 USD, znajduje się znacznie poniżej swojej godziwej wartości. Lee twierdzi, że optymalna cena dla BTC oscyluje pomiędzy 13 800 $ a 14 800 $.

Ucziciwa cena jest zdecydowanie wyższa od obecnej wartości Bitcoina. W rzeczywistości, dostosowując się do ceny Bitcoina, portfele krypto powinny spaść do 17 mln z obecnych 50 mln.”- mówi Tom Lee.

Szef dziau R&D Fundstrat wskazuje, że pomimo ogromnego spadku cen BTC, sama liczba użytkowników kryptowalut nie odzwierciedla dokładnie jego ceny. Następnie dodał, że przyjęcie konsumenta i uznanie Bitcoin jako klasa aktywów będzie głównym czynnikiem windującym cenę BTC w przyszłym roku.

Tom Lee, choć sam starał się przewidzieć, nie chce kolejnych predykcji cen kryptowaluty.  Jest natomiast przekonany swojej wyceny godziwej wartości Bitcoina. Wierzy, że jeśli ludzie zaakceptują kryptowalutę jako rodzaj aktywów, a liczba użytkowników będzie rosnąć, zobaczymy kolejny bull run Bitcoina.

Bitcoin jako aktywa

The International Exchange (ICE) uruchamia Bakkt w styczniu 2019 roku. Będzie to cyfrowa giełda aktywów, która zaoferuje inwestorom instytucjonalnym fizycznie rozliczone kontrakty terminowe typu Bitcoin. Oczywiste jest zatem, że Bakkt poważnie traktuje Bitcoin jako realną klasę aktywów.

Kolejną godną uwagi giełdą poważającą Bitcoin jako aktywa jest Nasdaq, która swój produkt na rynek wypuści w pierwszym kwartale następnego roku.

Tom Lee uważa, że akceptacja Bitcoina jako źródło aktywów jest bardzo ważne w aspekcie kolejnego bull run’u, a biorąc pod uwagę powyższe przykłady- dobra zmiana już nadchodzi.