Bitcoin ukryty w albumie muzycznym

Album wykonawcy Logic Beach – Bifurcations zawiera ukryte wskazówki. Te wskazówki prowadzą do 12 słów, które tworzą seed do portfela Bitcoin’a.

Użytkownik Reddit’a ukrywający się pod pseudonimem Logic Beach postanowił uczcić ostatni halving Bitcoin’a, publikując swój album muzyczny zawierający skomplikowaną łamigłówkę. Ktokolwiek ją rozwiąże, otrzyma seed do portfela z 0,05 BTC, wartego około 450 USD. Wpis ten zdobył tak dużą popularność ,że ludzie cały czas powiększają zasoby portfela.

„Witajcie koledzy Bitcoin’ersi! Ukryłem ziarno w portfelu zawierającym ~ 0,03 (+ 0,02) BTC w moim najnowszym albumie. Rozwiąż zagadkę a następnie wpisz seed!” tak twórca łamigłówki, znany jako „logic_beach”, napisał 12 maja.

Tak naprawdę nie wiadomo jakie przyjąć kryteria w poszukiwaniu słów. Twórca układanki stwierdził, że użytkownicy muszą pobrać wersję albumu „Bifurcations” z Bandcamp, co najwyraźniej sugeruje, że same pliki dźwiękowe też zawierają jakieś wskazówki. W trakcie pisanie tego artykułu nikt jeszcze tego nie odkrył.

Jest też powiązany film z albumem na YouTube, który również zawiera co najmniej jedną wskazówkę wizualną, co jeszcze bardziej dezorientuje „łowców BTC”.

Aby otrzymać nagrodę, użytkownicy muszą odkryć „frazę” – listę 12 słów w określonej kolejności, które są potrzebne do odzyskania środków Bitcoin’a. Do tej pory użytkownik, który znalazł osiem słów – a przynajmniej tak uważa – jest najwyraźniej na czele. Ale ważna również jest kolejność która będzie trudna do ustalenia.

Chociaż użytkownicy mogą pobrać album za darmo (po prostu wpisując 0,00 $), wszystkie darowizny dokonane na Bandcamp zostaną dodane do nagrody – która już wzrosła z początkowej wartości 0,03 BTC do 0,05 BTC.

Jeśli nikt nie rozwiąże zagadki do 21 maja, twórca sam ją poda i wyjaśni rozwiązanie.

Nic dziwnego, że różne łamigłówki związane z technologią są dość popularne wśród entuzjastów kryptografii. Bitcoin został ukryty w dziełach sztuki na całym świecie. A entuzjaści BTC wciąż próbują rozwikłać złożoną matematyczną łamigłówkę z 2015 roku wartą milion dolarów.

Bitcoin’ersi  kochają symbolikę. Niedawno użytkownicy znaleźli ukrytą wiadomość zakodowaną w ostatnim bloku przed halvingiem, która zawierała informację na temat pochodzenia Bitcoin.

Satoshi byłby dumny.

Foto : https://logicbeach.bandcamp.com/

Zródło: https://decrypt.co/

Comments (No)

Leave a Reply