Bitcoin ponownie wzbudzi zainteresowanie na Wall Street?

Nikolaos Panigrtzoglou, globalny strateg JP Morgan, mówi, że odrodzenie Bitcoina (BTC) na Wall Street jest blisko.

Stabilność, jaką obserwujemy obecnie na rynku kryptowalut jest krokiem do większego zainteresowania inwestorów w przyszłości. Choć to nowy rynek, przeszedł już etap bańki i wybuchu.”- mówi Nikolaos.

Strateg JPM przewiduje, że firmy wznowią swe zainteresowanie kryptowalutami, ponieważ stabilizacja rynku notuje coraz dłuższy okres. Ponadto, technologia Blockchain BTC okazuje się coraz bardziej istotna nie tylko w świecie kryptowalut. Nikolaos wyraził również swoją opinię na temat Bull Run’u Bitcoina.

„Odrodzenie BTC może zająć wiele lat. Regulatorzy są nieco ospali w zrozumieniu potencjału kryptowalut.”

Wielu ludzi przewidywało, że zwiększone zainteresowanie inwestorów wprowadzi na rynek od dawna wyczekiwany i ważny kapitał. Szczególnie po tym jak w 2018 roku rynek poniósł znaczące straty. Charles Hoskinson, współzałożyciel Cardano (ADA) stwierdził, że wejście Wall Street do sektora krypto przyniesie ze sobą dziesiątki bilionów dolarów.

Jednakże, koniec zeszłego roku pokazał, że Wall Street przełożył swoje plany kryptograficzne. Wszystko z powodu przedłużającej się bessy na krypto rynku. Jak informowaliśmy pod koniec zeszłego roku, wiele firm głównego sektora WS odłożyły na półkę plany związane z kryptografią.

CEO Twittera, Jack Dorsey, pozostaje jednak optymistą jeśli chodzi o BTC. Jest to podobno jedyna kryptowaluta jaką posiada. Dorsey twierdzi, że BTC posiada świetną markę i że Bitcoin potrafi wiele znieść.

„Bitcoin stanie się wspólną światową walutą w ciągu najbliższej dekady. Świat ostatecznie będzie posiadał jedną walutę. Internet będzie miał jedną walutę. Będzie ona dostępna dla każdego. Uważam, że tą walutą powinien być Bitcoin.- mówi Dorsey.