Bitcoin oficjalnie ustanawia nowe ATH na Binance, Bitstamp i Kraken

Bitcoin z nowym ATH

Cena bitcoina w poniedziałek, 30 listopada 2020 r., na kilku głównych platformach transakcyjnych, oficjalnie zaktualizowała historyczne maksima odnotowane w grudniu 2017 r.

Na Bitstamp szczyt 19 778 $ został osiągnięty o 17:51 ET. O godzinie 17:54 cena przekroczyła 19 800 USD, po czym skorygowała się do 19 650.

Ponadto na giełdzie Kraken również zarejestrowano nowe ATH. Jednocześnie na Coinbase i Gemini, gdzie rekordy w 2017 roku były wyższe, cena jeszcze ich nie osiągnęła.

Nowe maksimum na Binance w głównej parze BTC / USDT na poziomie 19 818 $. Na dzisiejsze osiągnięcie musieliśmy czekać trzy lata.

Na Binance i Huobi mamy już nowe ATH na Bitcoinie! Czekamy teraz na inne giełdy! Jak tam korekta do 12k, anal-itycy? #bitcoin #ath #bullmarket

Opublikowany przez Mike Satoshiego Poniedziałek, 30 listopada 2020

Nie można przecenić znaczenia nowego rekordowego poziomu w dolarach. Wielu sceptyków publicznie odrzuciło bitcoina, ponieważ nie mógł on osiągnąć swojego maksimum, pomimo tak sprzyjających warunków makroekonomicznych. To kolejne potwierdzenie długowieczności bitcoina”- powiedział współzałożyciel Delphi Digital, Kevin Kelly.

Wzrost Bitcoina od początku roku wynosi 167%. W stosunku do marcowych minimów, po załamaniu o ponad 50%, kryptowaluta zyskała ponad 400%.

Nie sądzę, by ludzie spoza branży byli zainteresowani, dopóki nie osiągniemy rekordowych wyników” – powiedział analityk Messari Ryan Watkins, dodając, że pandemia koronawirusa w 2020 roku i wybory prezydenckie w USA przyciągnęły masową uwagę publiczności do BTC w 2020 roku.