Bitcoin jako metoda płatności nowej generacji

Kryptowaluty Bitcoin stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Ta cyfrowa metoda płatności akceptowana jest już przez wiele firm z naszego kraju. Należą do nich zarówno duże firmy takie jak Medicover, T-Mobile, Heyah, czy Bobby Burger, a także mniejsze firmy, działające lokalnie takie jak jak MiTo, Atticus, poznańska szkoła tańca Bailar Casino oraz restauracja „Raz Dwa Osiem”. Zobaczmy zatem, co wpłynęło tak bardzo na popularność Bitcoina w kraju i na świecie.

Bitcoin stworzony przez tajemniczego Satoshi Nakamoto, to całkowicie zdecentralizowana cyfrowa waluta. W odróżnieniu od walut emitowanych przez banki centralne, Bitcoin nie jest zależny od żadnego rządu. To waluta wydobywana w cyfrowych kopalniach, będących farmami serwerów. Wydobycie i przetwarzanie Bitcoina jest procesem polegającym na dokonywaniu obliczeń przez te potężne maszyny. Pozwala to też zabezpieczyć jego wartość i uniemożliwia przejęcie kontroli. Transakcje w sieci blockchain są całkowicie transparentne i każdy może je prześledzić. Jednocześnie są one jednak anonimowe, ponieważ każdy portfel, czyli adres Bitcoin, jest tylko ciągiem liczb który nie ujawnia jego właściciela. Fani płatności kryptowalutowych doceniają tą metodę ze względu na szybkość jej działania, niezależność od systemu bankowego, czy też bardzo niewielkie opłaty za korzystanie z niej. Z drugiej jednak strony, wysoki popyt na tą cyfrową walutę sprawia, że jej cena bardzo gwałtownie się zmienia. Obecnie potrafi nawet zmienić się o 10% dziennie. Choć technologia blockchain wydaje się być dość skomplikowana, to jednak używanie Bitcoina w kasynach online jest prostsze niż myślicie.

Popularny artykuł: Gdzie sprzedać Bitcoiny?

W zależności od kasyna, nie trzeba nawet używać do tego portfela blockchain. Bitcoin w kasynach online obsługiwany jest przez bramki płatności takie jak CoinsPaid, które umożliwiają zakup kryptowalut kartą kredytową po całkiem korzystnych kursach. Co więcej, serwisy takie jak CoinsPaid pozwalają nie tylko na płatność za pomocą Bitcoina, ale też innych kryptowalut, takich jak Ethereum, Litecoin, Dogecoin czy Bitcoin Cash, będący forkiem Bitcoina. Bitcoiny całkiem łatwo zamienić też na gotówkę. W każdym większym mieście Polski znajdziemy dziś automaty, pozwalające zamienić kryptowaluty na złotówki, wygodnie je wypłacając.

Przyszłość Bitcoina kształtuje się więc bardzo dobrze. Droga do jego powszechnego wdrożenia zostaje przetarta przez największe amerykańskie firmy technologiczne takie jak PayPal, który ma wkrótce zintegrować płatności kryptowalutowe w swoim portfelu. Spowoduje to wzrost zainteresowania Bitcoinem, choć także z pewności podwyższy jego cenę. Warto pamiętać, że Bitcoin to nie tylko środek płatności, ale także znakomite narzędzie inwestycyjne i tak zwany store of value, czyli magazyn wartości. Przyszłość metod płatności zapowiada się ekscytująco!

Comments (No)

Leave a Reply