Bitcoin – czy warto kupić i inwestować?

W ostatnich miesiącach temat inwestycji w kryptowaluty znowu jest na świeczniku. Co jakiś czas, gdy bitcoin i spółka zalicza ogromne wzrosty to wtedy wszystkie portale, serwisy i zwykli ludzie zaczynają się tym interesować. Czy warto kupić bitcoina?

Co to jest ten Bitcoin?

Bitcoin to pierwsza i największa kryptowaluta, gdzie często od jego kursu zależy kurs innych kryptowalut. Kryptowaluty to mówiąc prosto wirtualne pieniądze, za które możemy kupić różne rzeczy. Nie są scentralizowane przez co ciężko je kontrolować, żadne państwo czy rząd ich nie kontroluje ani nie produkuje dlatego też nie mają chociażby wpływu na jego kurs.

Warto wiedzieć: Jak sprzedać bitcoin

Bitcoin na rynku jest już od kilkunastu lat, z początku nikt go nie traktował poważnie, później wielu uważało, że to zwykła spekulacja i bańka pęknie. Mimo to bitcoin istnieję do dzisiaj, bije rekordy popularności, a jego kurs jest bardzo wysoki.

Czy warto inwestować w bitcoina?

Rynek kryptowalut jest stosunkowo nowym rynkiem przez co też bardzo niestabilny. Jest on na tyle mały, że czasem jedna pozytywna bądź negatywna informacja może zatrzęść całym rynkiem. Chociażby w ostatnich miesiącach Elon Musk czyli jedna z najbogatszych osób na świecie trochę się tym pobawił. Umieszczał tweety, raz że kryptowaluty to przyszłość, a raz, że są niepotrzebne i kurs ich skakał w górę i w dół. Mimo to, jak ktoś miał dużo szczęścia to mógł na tym zarobić.

Warto zaznaczyć, że bitcoin swój kurs, który jest bardzo wysoki bo około 30 tysięcy dolarów za jednego bitcoina trzyma już dłuższy czas. Moim zdaniem warto inwestować w bitcoina, ponieważ jest to przyszłość i kryptowaluty będą co raz bardziej rozwijane i wykorzystywane w dzisiejszym świecie. Patrząc też historycznie na wykresy to bitcoin ciągle rośnie i obojętnie kiedy byś go nie kupił to jesteś na plusie.

Czy warto kupić bitcoina?

Oczywiście trzeba uważać, żeby nie kupować go na szczycie, ale mimo tego później ten szczyt prawdopodobnie będzie dużo większy. Bitcoin ma też swoje cykle wzrostów, bije swoje rekordy, później mocno spada, każdy o nim zapomina, śmieje się, że to oszustwo i bańka spekulacyjna, a po jakimś czasie bitcoin wraca na salony, każdy o nim gada i ci co kupili go w dołku są bogaci. Takich cykli w życiu tej kryptowaluty było już kilka i za każdym razem historia się powtarzała, myślę że i tym razem tak będzie. Ludzie są też co raz bardziej świadomi i wyedukowani w tematach kryptowalut i co raz mniej kogoś dziwi, że ktoś płaci bitcoinem.

W największych miastach w naszym kraju są nawet bitcoinmaty gdzie możemy nasze bitcoiny wymienić na zwykłe pieniądze. Dzięki temu, że co raz więcej osób o tym mówi, świadomość ludzi rośnie tak samo jak znaczenie kryptowalut. Warto więc zainwestować jakąś część pieniędzy w przyszłość. Oczywiście nikt nie przewidzi jak to się potoczy, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki temu możemy stać się bogaci.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.