Bitcoin czy Ethereum?

Co kilka lat wielkie boom przeżywają kryptowaluty. Cykl ich życia wygląda tak, że jest potężna hossa wszystko rośnie, padają nowe rekordy ich wyceny, wszystkie media o tym piszą i mówią, przeciętny Kowalski zaczyna się tym interesować, a nawet kupuje swoje pierwsze kryptowaluty na górkach, później przychodzi bessa zaczynają się spadki, wielu takich Kowalskich traci pieniądze, wypisują wszędzie, że kryptowaluty się skończyły, każdy o nich zapomina i po jakimś czasie znowu zaczynają się ogromne wzrosty i tak się toczy ich życie. Jest jednak coś co się nie zmienia. Niezależnie czy jest hossa czy bessa zawsze na czele kryptowalut stoi Bitcoin i Ethereum. Którą kryptowalutę wybrać do inwestycji?

Spis treści

Bitcoin

Bitcoin to można powiedzieć kryptowaluta matka. Jest to pierwsza kryptowaluta i najwyżej wyceniona. Często od jej kursu zależy kurs innych, mniejszych kryptowalut. Za Bitcoinem przemawia na pewno stabilność i rozpoznawalność. Jak kogoś zapytasz jakie zna kryptowaluty bez wahania odpowie, że Bitcoina. W niektórych krajach jest on legalnym środkiem płatniczym, są Bitcoinmaty w których możemy wypłacać pieniądze z naszych kryptowalut. Wzbudza on też wiele kontrowersji, w niektórych krajach jest na stałe zbanowany. Aktualnie jest bardzo wysoko wyceniony i pewnie już zawsze będzie miał jakąś wartość mimo spadków i wzrostów. Mimo wszystko jest to dość stara technologia i dużo mniejszych kryptowalut są budowane nowocześniej niż Bitcoin. Dodatkowo, aby zainwestować w króla kryptowalut potrzeba pokaźnej gotówki, ponieważ mając małą część tej kryptowaluty zbyt dużo nie zarobimy. Jeżeli masz odłożony spory kapitał i chcesz w miarę stabilnej kryptowaluty to warto inwestować w Bitcoina. Warto jednak pamiętać, że jest to już dość leciwa technologia.

Warto wiedzieć: Jak sprzedać bitcoin

Ethereum

Ethereum to druga największa kryptowaluta na świecie. Wyceniona jednak na dużo mniej niż Bitcoin. Jest ona jednak od niego dużo szybsza i ma więcej zastosowań dla przeciętnego Kowalskiego. Ciągle jest też rozwijana, a jej twórca ciągle jest aktywny i zapowiada nowe aktualizacje i ulepszenia tej kryptowaluty. Wygląda ona na dużo bardziej perspektywiczną od Bitcoina i mimo, że aktualnie jest daleko w tyle w kwestii wyceny, to ma ona dużo większy potencjał na rozwój, a co za tym idzie też na zarobek. Jest ona też dużo tańsza niż Bitcoin więc za tą samą kwotę będziemy mogli kupić dużo więcej Ethereum niż Bitcoina, co przy wzrostach i hossie może dać dużo lepszy zarobek niż Bitcoin.

Co wybrać?

Wybór nie jest prosty, ja jednak skłaniałbym się ku Ethereum. Nowa technologia zawsze będzie szybsza niż stara i będzie miała nad nią przewagę. Bitcoin ma ogromną cenę przez to też, że powstał jako pierwszy, ale można znaleźć lepsze kryptowaluty niż on. Kwestią czasu jest to, jak inne krypto go prześcigną, a Ethereum jest na czele peletonu i warto się nim interesować.

Comment (1)

  1. zortilo nrel gru 10, 2021

Leave a Reply