Bitcoin.com i Cred łączą siły

Portfel Bitcoin.com łączy siły z platformą pożyczkową znaną jako Cred. Teraz posiadacze zarówno BTC i BCH mogą pożyczać stakowane kryptowaluty i zarabiać odsetki, z których część może być wypłacana przez wiele różnych kryptowalut, w tym stablecoiny.

Innowacyjność Bitcoina

W branży kryptowalut powstaje coraz więcej nowych programów pożyczkowych, które pozwalają ludziom pożyczać to, co posiadają innym osobom. Dzięki temu mogą oni zarobić odsetki. Jest to szybki i łatwy sposób na zarobienie trochę cyfrowej gotówki; pożyczanie towarów, i oglądanie jak rosną odsetki:

Rzecznik Cred wyjaśnił w wywiadzie:

Partnerstwo Cred’a z Bitcoin.com dowodzi, że innowacyjność Bitcoina nie musi mieć miejsca na poziomie protokołu. Budując możliwości kredytowe bezpośrednio w portfelu Bitcoin.com, zapewniliśmy posiadaczom BTC i BCH sposób na uzyskanie atrakcyjnego zwrotu z inwestycji, przy jednoczesnym działaniu w znanym i bezpiecznym środowisku.

Roger Ver – Jezus Bitcoina

Bitcoin.com stał się stosunkowo kontrowersyjną platformą na przestrzeni lat, biorąc pod uwagę zmianę postawy jego założyciela i szefa Rogera Vera. Ver, często nazywany „Bitcoin Jesus”, był jednym z pierwszych inwestorów Bitcoina, i ciężko pracował, aby rozpowszechnić całą idee BTC i blockchaina.

Jednak z biegiem lat Ver zmienił się z konesera BTC w wielkiego fana BCH, który jak często twierdził, jest bliższy wizji, jaką miał Satoshi Nakamoto – rzekomy twórca Bitcoinów – gdy po raz pierwszy wspomniał o kryptowaludzie. W rezultacie często ścierał się z Craigiem Wrightem, który twierdzi, że najbliżej wizji Nakamoto jest jego własna moneta bitcoin SV (BSV), która pojawiła się pod koniec 2018 roku, jako hard fork bitcoin casha.

BSV jest również powszechnie obwiniany za krach bitcoinów, który miał miejsce w marcu tego roku. Bitcoin spędził dużo czasu w zakresie 6000 dolarów, jednak po chwilowym spadku do 5000 dolarów, poszybował w dół do 3 500 dolarów, tracąc tym samym prawie 70 procent swojej wartości.

Osoby chcące pożyczać swoje kryptowalut mogą skorzystać z aplikacji Android lub iOS. Szef produktu w Bitcoin.com – Corbin Fraser wyjaśnił w oświadczeniu:

W Bitcoin.com, staramy się zaoferować naszym klientom usługi blockchainowe najwyższej klasy. Poprzez Cred, nasi klienci będą nadal korzystać z zarabiania odsetek na ich krypto za pośrednictwem bezpiecznej i licencjonowanej platformy usług finansowych.

Cred obecnie zintegrował się z kilkoma platformami w tym Edge i portfel Huobi.