Bitcoin analiza techniczna #47

BTC/USD interwał 1D

BTC znajduje się ciągle w mocnym trendzie wzrostowym. Takie trendy nie spadają 30% w ciągu dwóch dni bez nagłych i niespodziewanych natywnych wydarzeń, dlatego nie spodziewam się nietechnicznych odwróceń trendu. Na chwilę obecną ciągle sygnałów na spadki nie ma. Na wykresie narysowałem kanał, którym kurs idzie w górę oraz lokalną linię trendu. Blisko niej widać również średnią EMA12 (niebieska). Dla mnie ważniejsza jest średnia krocząca niż linia trendu. Przełamanie EMA12 może ostrzegać przed spadkiem do dolnej bandy kanału. Wyjścia z kanału są zawsze dwa, w górę lub w dół, i nie traktujmy żadnego jako pewne, należy czekać na przełamanie band.

BTC/USD interwał 1D

Drugi zasięg wzrostu mogę uznać za osiągnięty. Może być to miejsce realizacji zysków przez grubsze portfele. Przełamanie tego zasięgu w górę to sygnał do dalszych wzrostów. Wskaźniki już długo cisną się w swoich górnych granicach – kolejny dowód na siłę tego trendu i głębszych korekt i spadków nie musi być jeszcze w najbliższych dniach.

BTC/USD interwał 1D

Profil wolumenowy pokazuje, że w miarę wzrostu kursu ilość BTC w transakcjach się zmniejsza. Prawdopodobnie taki stan rzeczy może być spowodowany wyprzedawaniem się osób realizujących swoje zyski, czyli kto kupił nisko i chciał sprzedać, już w większości to zrobił lub całkowicie pozbył się swoich monet. Takie zmniejszanie podaży zmniejsza również płynność i kurs łatwiej się pnie w górę oraz z mniejszymi korektami. Na zakończenie tego trendu lub zaraz przed nim wolumen powinien znacznie wzrosnąć.

BTC/USD interwał 4h

W niższym interwale pokazała się niedźwiedzia dywergencja, która może zepchnąć kurs do średniej EMA48 (zielona), która ostatnio jest bardzo mocnym wsparciem i już dwa razy wybroniła wzrosty. Jeśli ta średnia zostanie złamana spodziewam się testu EMA144 (żółta).

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.