Bitcoin analiza techniczna #44

BTC/USD interwał 1D

Bitcoin doszedł do strefy podażowej. W tym przedziale cenowym można spodziewać się większej aktywność niedźwiedzi. Wskaźnik RSI znowu w strefie wykupienia, ale bez sygnałów na spadki. Tworzy się już niewielka konsola. Scenariusze wzrostowe wciąż w grze, nawet jeśli kurs miałby wybić strefę w górę. Nie jest to w 100% pewne, że ten poziom spowoduje zakończenie wzrostów i odwrócenie trendów.

Scenariusz 1

BTC może wykonać w tym miejscu korektę, a wskaźnik RSI po spadku na 50 punków. Tak jak poprzednim razem później będzie kolejny wzrost, który może osiągnąć poziomy 9700$ lub 10600$.

Scenariusz 2

Kolejny scenariusz obejmuje kolejny wyższy szczyt, ale niewiele od obecnego do 9700$, na RSI zostanie wygenerowany sygnał dywergencji spadkowej i to otworzy drogę do większych spadków.

BTC/USD interwał 4h

W interwale czterogodzinnym wyraźnie widać ciągle wzrostowy trend oraz dywergencję spadkowę na wskaźniku RSI. Poziomy wsparcia to dół konsoli, strefa popytowa około 8900-9000$ oraz średnia krocząca EMA144.

Scenariusz 3

Ostatni scenariusz będzie spadkowy. Wsparcia około 8200$ lub 7700$ zgodne z poziomami fibo 38,2% i 61,8%. Po przebiciu tych poziomów będę szukał kolejnych wsparć niżej. Na różne scenariusze wybijające ostatnie dno 6425$ jest stanowczo za wcześnie. Specyfika i czas tych wzrostów bardzo różni się od tego, co widać na wykresie od lipca 2019 roku. Oczywiście póki nie został wybity poprzedni szczyt w interwale tygodniowym pozostaje trend spadkowy, ale to omówię w niedzielę bliżej zamknięcia tygodniowej świeczki.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.