Bitcoin analiza techniczna #39

BTC/USD interwał dzienny

Kurs BTC ostatnimi dniami spadł dość energicznie reaguając na poziom 6800, aż do 7400 w ciągu zaledwie 8 godzin. Świeczki z dnia 2 i 3 stycznia tworzą objęcie hossy. Reakcja miała miejsce w mniej ważnym rejonie 6900$, który cały czas miałem oznaczony błękitną linią. Wskaźnik Stochastic dał sygnał kupna, co dość często daje wzrosty przez kilka kolejnych dni. Trzeba też zaznaczyć, że kurs nadal nie przebił średniej kroczącej EMA48 (zielonej). Pozostaje ciągle w konsolidacji i to coraz węższej. Takie wąskie konsolidacje potrafią kończyć się bardzo dynamicznym wyjściem. W ciągu najbliższego tygodnia można się spodziewać dość mocnego ruchu w górę, który przebije 7800$ lub wsparcie na 6500$.

BTC/USD interwał dzienny

Teraz spojrzę na wykres z dalszej perspektywy. Zaznaczyłem czas konsolidowania się kursu przed wybiciem. Dobrze widać, że ten czas się wydłuża, obecna konsolidacja trwa prawie półtora miesiąca. Strzałki niżej pokazują opadający wolumen w miarę wydłużania się danej konsolidacji. Dlatego uważam, że zakończenie tej konsolidacji jest już bliskie.

Wprawniejsze oko zauważy również możliwość utworzenia się formacji odwróconej głowy i ramion. Pierwszym ważnym zasięgiem jest poziom 8100$, a następny to 8900$. Jeśli dojdzie do zamknięcia prawego ramienia będę pod kolejnymi analizami informował czy formacja została wypełniona i czy ma sens.

BTC/USD interwał 4h

Jeszcze interwał czterogodzinny. Średnie kroczące są od dłuższego czasu blisko siebie. Nie są pomocnym narzędziem w czasie konsolidacji. Za to świetnie pomagają podczas trwania trendów. Strefa wsparcia, którą wcześniej zaznaczałem została przebita i po raz drugi nie była wsparciem dla kursu. Można to uznać za fałszywe wybicie. Cena po przebiciu strefy szybko wróciła i ponowne wyjście ponad nią można było uznać za mocny sygnał kupna. Bitcoin bardzo nie lubi cen poniżej 7000$, dość szybko z nich wychodzi.

Z prognoz na najbliższe dni mogę napisać tylko, żeby się trzymać momentu, gdy BTC wybije w końcu w jedną stronę, bo może się to okazać trendem na dłuższy czas.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.