Bitcoin analiza techniczna #24

BTC/USD interwał dzienny

Bitcoin po sporym wystrzale w górę pozostaje w konsolidacji. Średnie kroczące EMA 12 i 48 przecinają się na wzrost, może to być pierwszym sygnałem na zmianę trendu na wzrostowy lub na przejście w trend boczny. Obecnie ważnym ograniczeniem tego trendu są poziomy 7400$ i 10300$. Widzę po nastrojach na rynku, że dużo ludzi liczy na dalsze spadki. Z technicznego punktu widzenia wzrost wybija poziom wcześniejszego szczytu i staje się nowym wyższym szczytem, co bez wątpienia świadczy o tym, że mamy do czynienia z impulsem wzrostowym a obecnie kurs znajduje się w korekcie.

BTC/USD interwał 4h

W interwale czterogodzinnym dywergencja spadkowa na wskaźniku RSI zatrzymuje wzrost kursu. Wcześniej wyznaczone wsparcie w okolicy 9000$ ciągle podtrzymuje cenę. Początkowo konsolidację można było potraktować jak formację chorągiewki, która jest formacją kontynuacji trendu z zasięgiem do 11950$.
Konsolidacja się za bardzo przedłuża i w/w formacja traci swoją ważność, złamanie wsparcia 9000$ spowoduje spadek, a pierwszym wsparciem jest średnia EMA144 na 8665$, niżej 8300$ oraz strefa popytowa 7400$.

BTC/USD interwał 4h

Mierzę również zasięgi dla spadku. Interesuje mnie zasięg 100% na 8495$, który może się okazać silnym wsparciem i poziomem na rozpoczęcie kolejnego impulsu. Trzeci zasięg to 7595$, co jest dość bliskie strefy popytowej.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.