Bitcoin analiza techniczna #23

BTC/USD interwał dzienny

Bitcoin po przebiciu strefy miał bardzo duży (około 40%) wystrzał w górę. Zgodnie z postawionym warunkiem, w środę kurs musiał wrócić powyżej ceny 7700$, aby można było mówić o scenariuszach wzrostowych. Tak się właśnie stało. Po przebiciu 8000$ kurs bardzo szybko wzrósł do poziomu poprzedniego szczytu na 8700$. Potem dołączyła się spóźniona część rynku i nie zważając na nic zaczęła kupować, wywindowało to kurs aż do 10350$. Na innych giełdach było to nawet 10500$.
Przebicie strefy popytu miało na celu spowodowanie paniki na rynku i wzmożoną sprzedaż. Ktoś na to czekał, skupił monety. Zagrywka czasem stosowana przez grubszych graczy, żeby zapełnić portfel.
Poziom oporu oznaczony niebieską strefą został przebity. Jest to bardzo pozytywna oznaka i na pewno nie pozostanie niezauważona przez rynek.
Na wskaźniku RSI widać podwójną dywergencję, jest to bardzo rzadki sygnał kupna.

BTC/USD interwał 4h

Teraz dokładniej przyjrzę się sytuacji w mniejszym interwale. Po wzroście została przetestowana niebieska strefa i poziom 9000$. Knot świecy, która wyznaczyła lokalny szczyt, zaznaczam fioletową strefą. Przebicie tej strefy może jeszcze popchnąć kurs na wyższe pułapy. Wyjście dołem powinno skutkować korektą. Obecnie na wskaźniku RSI rysuje się dywergencja spadkowa. Ja bardziej spodziewam się testu średniej EMA144 (pomarańczowa), która wcześniej była oporem, a teraz powinna przyjąć rolę wsparcia.

BTC/USD udział w rynku

Udział w rynku kryptowalut BTC również mocno wystrzelił. Doszło do dużej wymiany innych kryptowalut w tym walut stablecoin.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.