Bitcoin analiza techniczna #19

BTC/USD interwał dzienny

Wykres w interwale dziennym ciągle pozostaje z ważną dywergencją wzrostową. Na RSI jest również ważne odbijanie wskaźnika od poziomu 50 punktów, czasem odbicie lub przebicie tego poziomu daje gwałtowne ruchy ceny. Świeczka wczorajsza oraz dzisiejsza, która się jeszcze tworzy wyglądają popytowo, nie mają cienia u dołu. Blisko siebie są również średnie kroczące EMA144 i EMA48. Przyjmując, że korekta po pierwszym impulsie została zakończona, wyznaczam możliwe zasięgi dla kolejnej fali wzrostowej. Maksymalny zasięg to 9964$. Straci on ważność, jeśli kurs spadnie poniżej 8226$.

BTC/USD interwał 4h

Sprawdziły się moje przewidywania przetestowania przez kurs średniej EMA144 w interwale czterogodzinnym. Pierwsza próba przebicia była nieudana i spowodowała korektę. Istotne jest to, że nie przebiła poziomu 61,8%, przetestowany został tylko poziom 50%. Bardzo możliwe, że BTC zbiera się na kolejną próbę ataku na tę średnią kroczącą. Udane przebicie będzie ważne dla dalszych analiz i decyzji inwestycyjnych.

BTC udział w rynku

Udział w rynku kryptowalut – bitcoin wykonał nowy dołek na poziomie 68%. Przetestował wsparcie od dołu, teraz kolejnym ruchem powinien być w dalszy spadek po nowe dołki. Może być to dobra informacja dla osób inwestujących w kryptowaluty alternatywne.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply