Bitbay czy binance?

Bitbay czy binance – te pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zacząć inwestować w kryptowaluty. Bitbay jest największą giełdą Europy środkowo – wschodniej, Binance to największa giełda na świecie.

Bitbay i bincance – wady, zalety, różnice

Za światowym hegemonem przemawiają takie czynniki jak:

1) własny, prywatny łańcuch bloków, Binance Smart Chain;

2) własny token, Binance coin, funkcjonujący na Binance Smart Chain;

Użytkownicy, którzy dopiero poznają Binance, mogą mieć początkowo problem ze zrozumieniem platformy, interfejs jest rozbudowany, stąd wiele rzeczy może wydawać się niejasnych. Osoba, która początkowo korzystała z Bitbay, następnie przeszła na drugą giełdę, wiele rzeczy będzie umieć wykonać per analogiam.

Binance – informacje, zalety i wady

Binance oferuje polską wersję językową, co z pewnością stanowi duże ułatwienie, ponadto znajdziemy tutaj wiele altcoinów, dostępnych do handlowania.

Warto zaznaczyć, że strona internetowa giełdy dostępna jest w kilkunastu językach narodowych. Nie byłoby tego bez Binance Angels, czyli międzynarodowej społeczności ludzi dobrej woli, którym zależy na ciągłym rozwoju spółki.   Znajdziemy tutaj przeszło 500 altcoinów, którymi możemy handlować oraz wymieniać waluty na FIATy. Giełda ta weryfikuje jakość projektów kryptowalutowych, listowanych na giełdzie, przez co cieszy się pełnym zaufaniem inwestorów.

Wielkim jej atutem jest skala rozwoju, powstała w 2017 roku, już na początku kolejnego stając się czołowym graczem na rynku, Na chwilę obecną giełda posiada w swoim portfolio przeszło 15 milionów klientów, którzy są zadowoleni ze świadczonych usług, dzienny wolumen transakcji przekracza niebagatelną sumę 2,3 miliarda dolarów. Użytkownicy zarobili przy pomocy Binance wielkie sumy pieniędzy, było to wynikiem umożliwienia im inwestowania w mniej popularne waluty, których wartość zaczęła drastycznie rosnąć.

Giełda zezwala na zakup takich walut jak m.in. IOTA, która u konkurencji jest niedostępna. Najlepszym wyznacznikiem pozycji giełdy jest ranking coinmarketcap.com, w którym Binance zajmuje pozycję lidera. Użytkownik otrzymuje tutaj możliwość zakupu takich wirtualnych walut jak m.in. Ripple i Ethereum. Na chwilę obecną Binance oferuje użytkownikom następujące opcje:

1) Binance Academy, czyli platformę edukacyjną;

2) Binance Labs, czyli inkubator dla projektów blockhain;

3) Binance Charity, która jest fundacją charytatywną;

4) Binance Info, czyli serwis, który umożliwia zgłębiać informacje ze świata kryptowalut;

5) Binance Trust Wallet, czyli portfel na kryptowaluty;

6) Binance Research, czyli miejsce, gdzie znajdziemy specjalnie przygotowane analizy i raporty;

Obecnie Binance to nie tylko miejsce wymiany kryptowalut, to coś znacznie więcej, system, który gromadzi wirtualne waluty, tokeny i blockhainy. Giełda wyznacza nowe trendy, nowoczesny system usług. Binance odegrało ważną rolę w walce przeciwko skutkom pandemii Covid- 19. Właściciele giełdy wspomogli kraje najbardziej dotknięte pandemią, przekazując środki ochrony osobistej.

Bitbay – informacje, zalety i wady

Jakie są atuty, zalety, ale też wady giełdy Bitbay? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem – co to jest giełda Bitbay i jak na niej inwestować.

Comments (No)

Leave a Reply