Binance zapewni dożywotnie konta VIP wszystkim ofiarom wycieku danych

Giełda Binance opublikowała zaktualizowane informacje dotyczące wycieku danych użytkowników.

Przedstawiciele giełdy podkreślili, że trwają prace nad rozwiązaniem problemu, a w ciągu ostatnich tygodni zespół Binance pilnie szukał „źródła wycieku zdjęć z KYC, które przypominają zdjęcia Binance KYC opublikowane przez hakera”.

Najnowsze wyniki dochodzenia wskazują, że niektóre obrazy pokrywają się z obrazami przetwarzanymi przez zewnętrznego dostawcę usług„.

Dochodzenie ujawniło wiele edytowanych obrazów, które nie pasowały do ​​tych przechowywanych w bazie danych Binance. Ponadto obrazy nie zawierały cyfrowego znaku wodnego umieszczonego przez giełdę.

Giełda Binance podkreśliła, że stosuje niezawodne środki do ochrony danych użytkowników, w tym zaktualizowany system weryfikacji KYC i rozpoznawanie twarzy oparte na sztucznej inteligencji, wprowadzone w 2018 r. Ponadto giełda przechowuje dane osobowe klientów za pomocą zaawansowanej technologii ochrony informacji, zmodernizowanej w 2019 r.

Aktywnie kontaktujemy się z potencjalnymi ofiarami, udzielając im zaleceń dotyczących ochrony poufnych informacji i omawiając możliwość zadośćuczynienia. Zdecydowanie zalecamy również, aby użytkownicy, których to dotyczy, wyrobili nowe dokumenty tożsamość”.

Giełda obiecała użytkownikom dożywotnie konta VIP w ramach rekompensaty, w tym „preferencyjne prowizje handlowe, wsparcie i inne usługi”. Binance zachęciła również klientów, których to dotyczy, do skontaktowania się z obsługą klienta w celu rozwiązania roszczeń odszkodowawczych.

Comments (No)

Leave a Reply