Binance zamyka dostęp do kontraktów terminowych dla mieszkańców Niemiec, Włoch i Holandii

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła dziś zakończenie handlu produktami pochodnymi dla mieszkańców kilku krajów europejskich.

Zgodnie z zawiadomieniem, handel kontraktami terminowymi został natychmiast zamknięty dla mieszkańców Niemiec, Włoch i Holandii. Nie mogą otwierać nowych pozycji i muszą zamknąć istniejące w ciągu 90 dni od daty, która zostanie ogłoszona później.

Stale oceniamy nasze produkty i współpracujemy z partnerami, aby zaspokoić potrzeby użytkowników”, pisze giełda. – Region europejski jest bardzo ważny dla Binance. Tutejsze władze aktywnie działają na rzecz bardziej harmonijnej regulacji kryptowalut, co jest pozytywnym znakiem dla branży. Rozumiemy, że wielu lokalnych regulatorów może mieć własne stanowisko w sprawie kryptowalut i z zadowoleniem przyjmuje możliwość zaangażowania się w konstruktywny dialog. Chociaż nie promujemy aktywnie kontraktów terminowych i instrumentów pochodnych w poszczególnych krajach, zamierzamy zacząć dalej ograniczać dostęp do tych produktów w regionie.

W tym tygodniu Binance ogłosiło, że obniża limity wypłat dla kont bez KYC z 2 BTC do 0,06 BTC dziennie. Chociaż użytkownicy giełd kryptowalut często uciekają się do VPN, aby ominąć różne ograniczenia, ten wymóg jeszcze bardziej skomplikuje dostęp europejskich klientów do platformy Binance futures.

Wcześniej Binance zwróciło uwagę brytyjskiego Urzędu ds. Postępowania Finansowego: agencja wydała zawiadomienie, że firma nie ma pozwolenia na świadczenie usług regulowanych. Podobne ostrzeżenie wydał włoski regulator, a niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego wyraził wątpliwości co do legalności oferty tokenizowanych akcji na Binance, które giełda następnie wycofała z obrotu.

źródło: https://www.binance.com/en/support/announcement/f72d0fff2bd24b488213fa30284dd4cd


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.