Binance wprowadza samo-spalanie BNB

Mechanizm Auto-Burn ma zastąpić kwartalny protokół spalania.

Tokeny BNB będą teraz spalane automatycznie na podstawie formuły zawierającej wygenerowane bloki i cenę BNB.

Binance oficjalnie ogłosiło wdrożenie nowego protokołu Binance Coin (BNB) Auto-Burn, który ma zastąpić obecny mechanizm wypalania kwartalnego.

W odpowiedzi na prośby społeczności BNB, Binance zmienił swój kwartalny protokół wypalania tokenów BNB. Według Binance zapewni to swojej społeczności większą „przejrzystość i przewidywalność”. Dzięki temu BNB zostanie automatycznie spalany na podstawie formuły składającej się z danych z łańcucha o łącznej liczbie wygenerowanych bloków i średniej ceny BNB.

W tej chwili istnieją dwa mechanizmy spalania dla BNB. Jednym z nich jest spalanie w czasie rzeczywistym częsci opłat za gaz na Binance Smart Chain. Drugi to kwartalne palenie oparte na programie Accelerated Burn Program firmy Binance, który zastąpiłby właśnie mechanizm BNB Auto-Burn.

Od czasu uruchomienia BNB, Binance zobowiązało się do spalenia 100 milionów BNB, co stanowi połowę pierwotnej całkowitej podaży. Kiedy całkowita podaż BNB w obiegu spadnie poniżej 100 milionów, Auto-Burn zostanie przerwane.

W ostatnim kwartalnym spalaniu firma wycofała z obiegu 1 335 888 BNB, w tym czasie około 639 462 868 USD. Na początku tego roku zespół zniszczył tokeny BNB o wartości 400 milionów dolarów podczas 16. kwartalnego wydarzenia spalania.

W chwili pisania tego tekstu BNB notuje spadek o około 10% w ostatnim miesiącu do 528 USD. Spadek o 23,65% w porównaniu z rekordowym poziomem 690,93 USD z 10 maja 2021 r., Ale nadal jest o 1,295% od początku 2021 r.

Tymczasem Binance jako jeden z pierwszych dołączył do centrum kryptograficznego utworzonego przez rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Dubaju. Wiadomość pojawiła się dzień po tym, jak rząd Dubaju ogłosił uruchomienie swojego centrum kryptograficznego.

Comments (No)

Leave a Reply