Binance wprowadza platformę podobną do Uniswap

Binance vs Uniswap?

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła dziś utworzenie „scentralizowanej” puli zautomatyzowanego tworzenia rynków, która pozwoli dostawcom płynności na zarabianie na dzierżawionych aktywach. Użytkownicy wymienią tokeny bez korzystania z orderbooków. Podobny model stosuje DEX Uniswap i jego odpowiedniki.

Binance Liquid Swap będzie oferować wiele pul płynności z natychmiastowymi swapami tokenów. Według Binance model ten pozwala na większą stabilność kursu walutowego i niższe prowizje niż zwykła order book dla dużych transakcji.

Trzy pary handlowe: USDT / BUSD, BUSD / DAI i USDT / DAI

W fazie uruchomienia Binance Liquid Swap dostawcom płynności zaoferowane zostaną trzy pary handlowe: USDT / BUSD, BUSD / DAI i USDT / DAI. Uzyskane odsetki zostaną wpłacone z aktywów własnych odpowiedniej puli. Otrzymywania płatności jest możliwe zarówno w obu aktywach, jak i w jednym wybranym przez użytkownika.

Z niecierpliwością czekamy na wsparcie rozwoju rynku DeFi” – powiedział CEO Binance, Changpeng Zhao.

Zamierzamy zapewnić płynność w swapach, ponieważ produkty DeFi przyciągają więcej wolumenów i uczestników”.
Wcześniej w tym tygodniu Binance ogłosiło uruchomienie innej inicjatywy skupionej na DeFi, łańcucha blokowego Binance Smart Chain kompatybilnego z aplikacjami Ethereum VM.

Comments (No)

Leave a Reply