Binance rozszerza zasięg dzięki nowej bramce płatniczej

Giełda kryptowalut Binance połączyła siły z firmą rozliczeniową Etana Custody, aby zwiększyć możliwości dla użytkowników kupujących aktywa cyfrowe za pomocą walut fiducjarnych.

Użytkownicy Binance mogą teraz zasilać swoje konta za pomocą 15 walut narodowych za pośrednictwem bramki płatniczej, która obsługuje rynki Europy, Azji, Ameryki Północnej i Oceanii.

15 walut które można dodać bezpośrednio do portfela to między innymi dirham z Zjednoczonych Emiratów Arabskich (AED), korona czeska (CZK), korona duńska (DKK), forint węgierski (HUF), peso meksykańskie (MXN), korona norweska (NOK), złoty polski (PLN), i korona szwedzka (SEK).

Uwzględniono również inne opcje, takie jak euro (EUR), dolar australijski (AUD), dolar kanadyjski (CAD) i frank szwajcarski (CHF).

Po skonfigurowaniu z założonym kontem Etana użytkownicy nie będą musieli opuszczać strony internetowej Binance, aby sfinansować zakupy kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC) i eter (ETH).

Zgodnie z komunikatem Etana zapewnia standardy (KYC) i (AML), które są zgodne z ustawą o tajemnicy bankowej.

Brandon Russell, założyciel i dyrektor generalny Etany, wyjaśnił, że użytkownicy będą mogli handlować aktywami cyfrowymi na Binance, zachowując równowagę finansową na Etanie.

Etana Custody, świadcząca również usługi giełdzie kryptowalut Kraken, jest zewnętrznym podmiotem przechowującym i rozliczającym zarówno aktywa finansowe, jak i cyfrowe dla brokerów, handlowców i giełd.

zródło : coindesk