Binance pomaga ukraińskim władzom w aresztowaniu cyberprzestępców

Wiodąca giełda kryptowalut Binance pomogła ukraińskim władzom w aresztowaniu członków organizacji cyberprzestępczej, która rzekomo ukradła i wyprała 42 miliony dolarów za pomocą globalnych ataków ransomware

Binance i Ukraina współpracują, aby zwalczać cyberprzestępczość

W ubiegłym roku giełda uruchomiła nową inicjatywę, nazwaną Bulletproof Exchanger, mającą na celu identyfikację i śledzenie nielegalnej działalności związanej z kryptowalutami lub przedsiębiorstwami w krypto ekosystemie. Po wykryciu takich działań, Binance współpracuje z władzami w celu ich zlikwidowania.

Niedawna współpraca z ukraińskimi organami ścigania doprowadziła do aresztowania grupy cyberprzestępców rzekomo odpowiedzialnych za kilka ataków ransomware oraz złożone operacje prania brudnych pieniędzy. Organizacja ukradła ponad 42 miliony dolarów.

Chociaż w raporcie nie ujawniono nazwy grupy, czytamy, że wszyscy podejrzani są obywatelami Ukrainy aresztowanymi w czerwcu 2020 roku po ponad dwóch latach działalności.

Binance zapewnił również, że projekt Bulletproof Exchanger będzie nadal funkcjonował, starając się pomóc władzom w likwidacji nielegalnych organizacji wykorzystujących zasoby cyfrowe.

„Walka z praniem brudnych pieniędzy, ransomware i inną nielegalną działalnością ma kluczowe znaczenie dla dobrobytu społeczności kryptowalutowej i rozwoju branży”.

– powiedział rzecznik prasowy firmy.

Warto również zauważyć, że w listopadzie 2019 roku Binance podpisał porozumienie z ukraińskim Ministerstwem Transformacji Cyfrowej w celu współpracy nad ustanowieniem jasnych regulacji dotyczących wykorzystania kryptowalut w kraju.

Binance pomaga brytyjskim władzom

We wrześniu ubiegłego roku Binance wspomógł jednostkę ds. cyberprzestępczości brytyjskiej policji miejskiej w dochodzeniu w sprawie bułgarskiego podejrzanego odpowiedzialnego za tworzenie i sprzedaż phishingowych skryptów.

Zgodnie z oświadczeniem Samuela Lima, dyrektora Binance ds. zgodności, podejrzany został poddany ekstradycji z Bułgarii do Wielkiej Brytanii, gdzie stanął przed sądem Southwark Crown Court w Londynie. Przyznał się do pięciu zarzutów i otrzymał wyrok dziewięciu lat pozbawienia wolności.

Nielegalna operacja rzekomo dotknęła około pół miliona ofiar i doprowadziła do wyłudzenia łącznie około 41,6 mln funtów (55 mln dolarów).

„Binance zawsze stawiało na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, a my zawsze staramy się chronić naszych klientów przed oszustami, takimi jak ta osoba. Trzymając się tego założenia, stale udoskonalamy i rozwijamy technologię, której używamy do utrzymania bezpieczeństwa naszej platformy, co pomaga nam w dalszym wyznaczaniu i utrzymywaniu standardów branżowych”.

– zapewnił Lim.

Comments (No)

Leave a Reply