Bloomberg: Binance planuje opuścić amerykański rynek

Pętla wokół Binance się zacieśnia

W obliczu wzmożonej kontroli regulacyjnej Binance Holdings zamierza wycofać się z rynku amerykańskiego.

W palanach jest zakończyć relacje biznesowe z bankami i firmami kryptograficznymi w Stanach Zjednoczonych. Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło, donosi, że giełda kryptowalut Binance zrezygnowała z zamiaru inwestowania w przemysł amerykański i zamiaru zostania właścicielem niektórych uczestników rynku kryptowalut, którzy mają problemy z płynnością.

CZ się tłumaczy

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ujawnił, że giełda kryptowalut rozważa zakończenie wszelkich relacji biznesowych ze wszystkimi partnerami biznesowymi w USA.

Na razie odrzuciliśmy niektóre potencjalne inwestycje i ratunki dla zbankrutowanych amerykańskich firm. Biorąc pod uwagę ciągłą niepewność regulacyjną, rozważymy inne projekty, aby chronić naszych użytkowników przed niepotrzebnym ryzykiem” – napisał na Twitterze Zhao.

Przedstawiciele Binance, jak zapewniają źródła Bloomberga, zapowiedzieli w przyszłości ponowną ocenę inwestycji typu venture w projekty w Stanach Zjednoczonych oraz wykluczenie z notowań amerykańskich tokenów, w tym stablecoina Circle USD Coin (USDC).

Wiadomość o tym, że Binance Holdings może wycofać się ze współpracy z amerykańskimi partnerami, pojawiła się dzień po tym, jak Reuters opublikował raport, według którego Binance, który nie ma licencji na prowadzenie działalności w Stanach Zjednoczonych, potajemnie przelał z posiadanych przez siebie kont ponad 400 mln dolarów Binance US.

Binance, największa giełda kryptowalut, miała tajny dostęp do konta bankowego Silvergate Bank, niezależnego amerykańskiego partnera Binance US. O tym pisze Reuters, powołując się na źródła w firmie. Binance przelało duże kwoty z amerykańskiego konta Binance na Merit Peak, które było prowadzone przez CEO Binance, Changpeng Zhao. Potwierdzają to wyciągi bankowe i komunikacja wewnętrzna firmy.

 

Comments (No)

Leave a Reply