Binance dołącza do komitetu amerykańskiej Izby Handlu Cyfrowego

Giełda kryptowalutowa Binance dołączyła do komitetu wykonawczego Amerykańskiej Izby Handlu Cyfrowego, największej amerykańskiej grupy lobbingowej dla branży blockchain.

Binance powiedziała, że zamierza „pomóc w ustanowieniu polityki, która przynosi korzyści i chroni użytkowników”. Giełda będzie promować badania, potencjalnie wpływać na kształt przepisów dotyczących kryptowalut oraz uczestniczyć w dyskusjach z amerykańskimi ustawodawcami i regulatorami. W oświadczeniu platformy możemy przeczytać:

„Izba ustaliła się jako wiodący głos w polityce blockchain. Będziemy uczestniczyć w badaniach, okrągłych stołach, grupach roboczych i dyskusjach z decydentami i regulatorami, aby pomóc w opracowaniu rozsądnych regulacji, które przyniosą korzyści społeczeństwu i użytkownikom”

Kto jeszcze należy do grupy?

Oprócz Binance, tradycyjne firmy świadczące usługi finansowe Citi, Visa i MasterCard, a także wiodący gracze w branży kryptowalutowej, tacy jak Dapper Labs, Ripple i Circle, biorą udział w Amerykańskiej Izbie Handlu Cyfrowego.

Dla przypomnienia, władze USA rozważają obecnie zarzuty karne wobec Binance i jego administracji. Potencjalne zarzuty regulatorów wynikają z dochodzenia rozpoczętego w 2018 roku, które koncentrowało się na nieprzestrzeganiu przez Binance amerykańskich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i sankcji.

Comments (No)

Leave a Reply