Binance doda do oferty token Stacks (STX)

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła listing Stacks (STX), natywnego tokenu projektu Blockstack. Handel w parach z Bitcoinem, USDT i BNB rozpocznie się 25 października. Przyjmowanie depozytów już trwa.

Jak podkreśla giełda, cena notowania wynosiła 0 BNB.

Według informacji na stronie Blockstack, STX będzie również dostępny do handlu na giełdzie instytucjonalnej Hashkey Pro, jednak w przypadku Binance kupowanie i sprzedawanie tokenów nie jest dostępne dla mieszkańców USA.

Blockstack w Nowym Jorku był pierwszą firmą, która otrzymała zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na przeprowadzenie sprzedaży tokenów zgodnie z ustalonym przepisem „A +”. Umożliwia małym firmom pozyskiwanie funduszy, przy jednoczesnym przestrzeganiu mniej rygorystycznych wymogów regulacyjnych niż podczas pierwszej oferty publicznej.

Uruchomienie Blockstack miało miejsce w 2013 roku i początkowo nosiło nazwę Onename. Projekt, znany również ze zdecentralizowanego Internetu, wcześniej przyciągnął 50 milionów dolarów od znanych przedstawicieli branży blockchain i spółek venture capital, w tym braci Winklevoss, Union Square Ventures, Digital Currency Group i Version One.

W lutym 2019 roku firma ogłosiła trwające prace nad nowym protokołem rozproszonym o nazwie Stacks, który wykorzystuje moc mieszania sieci Bitcoin w połączeniu z mechanizmem Proof-of-Burn.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.