Binance: 186 milionów dolarów zysku w trzecim kwartale

Giełda Binance zakończyła dziewiąte kwartalne wypalanie tokenów BNB. 2 061 888 BNB o łącznej wartości 36,7 mln USD zostało wycofanych z obiegu.

Liczba spalonych coinów przekroczyła sumę z poprzednich dwóch kwartałów. Ponieważ ilość zniszczonych tokenów co kwartał jest równa 20% zysku giełdy w tym okresie, analityk The Block Larry Chermak oszacował, że w trzecim kwartale wyniósł około 186 milionów dolarów. Jest to drugi co do wielkości największy zysk kwartalny w historii istnienia giełdy, nieco mniejszy niż w przypadku pierwszego i drugiego kwartału 2019 łącznie.

Kluczowymi czynnikami przyczyniającymi się do tego wzrostu są nowe usługi, takie jak trading z dźwignią, wzrost liczby opcji zakupów za fiaty, które sprawiają, że zakupy kryptowalut są bardziej dostępne, oraz wiele innych świadczonych przez nas usług, które zaczynają przynosić owoce”, powiedział Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance .

CZ dodał, że spodziewa się dalszego wzrostu zysków w czwartym kwartale dzięki nowym usługom, w tym transakcjom futures i p2p.

Shanghai Hurun Research Institute oszacował fortunę założyciela Binance na 2,53 miliarda dolarów.