Biały Dom przedstawił plan regulacji kryptowalut

Regulacje krypto w USA

Administracja Joe Bidena opublikowała plan działania mający na celu zmniejszenie ryzyka związanego z kryptowalutami. Większość dokumentu była skierowana do Kongresu USA.

Pierwszym i jednym z najważniejszych punktów mapy drogowej było stworzenie „pierwszej w historii” pełnej regulacji aktywów cyfrowych. W ramach tego paragrafu został już złożony projekt ustawy o regulacji stablecoinów.

Biały Dom zaapelował także do organów regulacyjnych i wykonawczych o wzmożenie wysiłków na rzecz nadzorowania branży kryptowalut, a także o wydanie szczegółowych wytycznych dla jej uczestników. W szczególności plan działania zachęca organy nadzoru bankowego do kontynuowania prac w tym kierunku.

W ciągu ostatniego roku identyfikowaliśmy zagrożenia stwarzane przez kryptowaluty i pracowaliśmy nad środkami mającymi na celu ich złagodzenie z pomocą władzy wykonawczej. Kongres również musi zwrócić na to szczególną uwagę”.

Biały Dom zaleca również zwiększenie uprawnień organów regulacyjnych, zaostrzenie wymogów dotyczących ujawniania zabezpieczeń i innych informacji dla firm kryptowalutowych, zwiększenie grzywien i kar za naruszenia oraz zwiększenie funduszy dla organów ścigania.

W ramach regulacji branży konieczne jest zapobieganie pogrążaniu się niektórych rodzajów instytucji finansowych, takich jak fundusze emerytalne, w rynku kryptowalut. Może to powodować duże wahania na rynku”.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.