Belgijski startupu wprowadził płatność kryptowalutami za bilety parkingowe

Firma twierdzi, że spodziewa się, że Bitcoin i inne kryptowaluty będą  powszechniejsze na co dzień, zwłaszcza gdy staną się bardziej przyjazne dla środowiska.

Seety, cyfrowy startup parkingowy z siedzibą w Belgii, wprowadził obsługę płatności kryptograficznych za bilety parkingowe.

Według raportu DataNews w czwartek, firma, która jest jedną z firm uruchomionych przez belgijski program akceleracyjny Start it @KBC, wprowadziła funkcję płatności kryptograficznych w Antwerpii i Brukseli.

Od czwartku użytkownicy Seety będą mogli płacić Bitcoinem (BTC) za bilety parkingowe w obu miastach.

Oprócz Bitcoin klienci mogą również korzystać z kryptowalut, takich jak Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE) i Litecoin (LTC), a także stablecoinów, takich jak Dai i USD Coin (USDC).

Klienci, którzy chcą użyć krypto do zapłaty za miejsce parkingowe, będą używać kryptowalut do kupowania kredytów Seety w aplikacji firmy.

Aplikacja Seety ma podobno ponad 355 000 użytkowników w Belgii i Holandii i ma na celu osiągnięcie rocznego obrotu powyżej 2 milionów euro (2 372 002,28 USD) do 2022 roku.

Wykorzystanie kryptowalut do płacenia za miejsca parkingowe wskazuje na silne dążenie firmy do zwiększenia udziału płatności krypto-aktywami. Seety spodziewa się, że adopcja kryptowalut wzrośnie, gdy tokeny staną się bardziej przyjazne dla środowiska.

Używanie Bitcoina do płacenia za bilety parkingowe sięga 2014 roku wraz z nieistniejącą już aplikacją Brawker. W dzisiejszych czasach opcje płatności kryptograficznych dla mikrotransakcji stają się coraz bardziej popularne, mimo że znaczne przeszkody wciąż stoją na drodze do szerszej implementacji.

Kryptowalutowe karty kredytowe i stablecoiny pomagają również uprościć proces wydawania kryptowalut, jednocześnie ułatwiając sprzedawcom wprowadzanie opcji płatności kryptowalutowych na ich platformy.

Ostatnie informacje donoszą że, karty Visa obsługujące kryptowaluty przetworzyły ponad 1 miliard dolarów związanych z operacjami na cyfrowych walutach w pierwszej połowie 2021 roku.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.