BCHN zamiast BCH? Bitcoin Cash traci wsparcie społeczności przed hard forkiem

15 listopada w sieci Bitcoin Cash odbędzie się planowany hard fork, w wyniku którego najprawdopodobniej pojawi się nowa sieć Bitcoin Cash Node (BCHN). W ciągu ostatniego tygodnia dominował, pewnie wyprzedzając największego klienta Bitcoin Cash ABC pod względem liczby węzłów.

W ciągu ostatnich siedmiu dni 76% węzłów zasygnalizowało poparcie dla BCHN, a tylko 1,1% poparło ABC.

Źródło: Coin Dance .

Amaury Seshe, główny deweloper Bitcoin Cash ABC, ogłosił w sierpniu aktualizację sieci. Do 15 listopada wszystkie węzły sieciowe muszą zaktualizować swoje oprogramowanie, w przeciwnym razie pozostaną w łańcuchu alternatywnym.

Aktualizacja wprowadzi nowy algorytm przeliczania trudności o nazwie ASERT. Zakłada się, że wraz z nim zniknie problem opóźniania powstawania nowych bloków.

Kolejną innowacją jest implementacja funkcji Coinbase Rule. Odrzuci wszystkie bloki, które nie przyczyniają się do 8% nagród otrzymanych na fundusz rozwoju Bitcoin Cash. To właśnie ten aspekt wywołał główne kontrowersje – znaczna część społeczności nie zgodziła się z taką propozycją, wypuszczając w odpowiedzi klienta BCHN bez wsparcia dla tej opcji.

Wcześniej założyciel Bitcoin.com i jeden z głównych zwolenników Bitcoin Cash, Roger Ver, powiedział, że 15 listopada Bitcoin ABC i jego główny programista Amori Seshe odejdą od Bitcoin Cash.

Te słowa sugerują, że społeczność Bitcoin Cash będzie walczyć o to, który fork zakwalifikuje się do marki Bitcoin Cash – Bitcoin ABC czy BCHN.

Giełda Binance już zapowiedziała , że będzie obsługiwać dłuższy łańcuch i będzie pobierać opłaty w przypadku rozwidlenia w stosunku 1:1. Wpłaty BCH zostaną zawieszone 15 listopada.