Bank Koreii wprowadza eksperymentalną wersję próbną narodowej kryptowaluty.

Bank centralny Korei Południowej ogłosił rozpoczęcie pilotażowego projektu cyfrowej waluty (CBDC). Plan ten ma na celu określenie wymagań dotyczących emisji wspieranej przez ten rząd kryptowaluty w przyszłości.

Według dzisiejszego raportu Yonhap, proces, który rozpoczął się w zeszłym miesiącu, to 22-miesięczny program koncentrujący się na przepisach technologicznych i prawnych niezbędnych do uruchomienia CBDC.

Bank of Korea (BoK) uważa, że ​​możliwość emisji CBDC w przyszłości jest niewielka z powodu zwiększonego popytu na waluty fiducjarne, konkurencyjnego charakteru globalnego rynku płatności, a także wysoki poziom finansowania.

Jednak BoK stwierdził tym samym, że projekt pilotażowy CBDC jest niezbędny, ponieważ jest to ważny krok na przygotowanie się na przyszłe zmiany  na globalnym rynku finansowym.

„Innowacje technologiczne w sektorze usług płatniczych zachodzą obecnie bardzo szybko […] BOK dąży do ustanowienia pilotażowego systemu CBDC w celu podjęcia kroków zapobiegawczych przeciwko zmianom w otoczeniu [finansowym]” – dodał bank.

Zgodnie z raportem, po zakończeniu programu do końca przyszłego roku, bank dokona przeglądu wymagań dotyczących uruchomienia CBDC, kładąc nacisk na niezbędne technologie i wymagania prawne.

Nie jest to nic nowego, ponieważ banki centralne na całym świecie biorą pod uwagę wprowadzenie CBDC, między innymi Bank of England (BoE), Central Bank of Iran i Tajlandia.

Jednak bardzo niewiele banków centralnych, takich jak Ludowy Bank Chin (PBoC), rozpoczęło już opracowywanie oficjalnego CBDC, bank Chin jest już bliski oficjalnego ujawnienia swojego cyfrowego juana.

Pomimo gotowości kraju do szybkiego uruchomienia cyfrowego Yuana, projekt został niedawno wstrzymany z powodu niedawnej pandemii wirusa (COVID-19).

Zródło: Coinfomiania

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.