Bakkt: Bitcoin futures od 23 września. Depozyty już od przyszłego tygodnia

Platforma Bakkt ogłosiła, że ​​już 6 września klienci oczekujący na rozpoczęcie handlu kontraktami futures Bitcoin będą mogli dokonywać depozytów.

Dzisiejsza wiadomość na Twitterze mówi, że od tej daty Bakkt będzie oferować bezpieczne przechowywanie Bitcoinów klientów.

Pełne rozpoczęcie handlu codziennymi i miesięcznymi kontraktami futures na Bitcoiny odbędzie się 23 września.

Wcześniej w sierpniu CEO Bakkt Kelly Loeffler ogłosiła, że amerykańska komisja handlu instrumentami pochodnymi (CFTC) dała zielone światło do uruchomienia platformy po przejściu przez proces samocertyfikacji .

Ponadto firma Bakkt Trust Company LLC otrzymała licencję zaufania od New York State Financial Services Authority (NYDFS), która pozwoli jej przechowywać Bitcoiny klientów instytucjonalnych, które będą ubezpieczone na 125 milionów dolarów.

Kontrakty oferowane przez platformę umożliwią uczestnikom rynku obstawianie przyszłych zmian cen Bitcoinów i otrzymywanie płatności w kryptowalucie, co odróżnia ich od istniejących regulowanych kontraktów futures na Chicago Mercantile Exchange (CME), które pozwalają otrzymywać tylko ekwiwalent pieniężny zarobiony na Bitcoinach.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.