Badanie: Popyt na ASICi znacznie przewyższa podaż


Badanie przeprowadzone przez firmę analityczną TokenInsight wykazało, że popyt na rynku sprzętu do wydobywania kryptowaluty znacznie przewyższa podaż.

W drugim kwartale 2019 r., wraz ze wzrostami na rynku kryptowalut, popyt na ASICi znacznie wzrósł. Jednak po niepowodzeniu sprzedaży w 2018 r. producenci urządzeń nie byli gotowi na gwałtowny wzrost popytu.

Analitycy podkreślili, że sprzedaż koparek znacznie wzrosła w drugim kwartale 2019 r. Wiele popularnych urządzeń, takich jak Antminer S17, zostało całkowicie wyprzedanych.

Producenci już akceptują płatności z tytułu przyszłych dostaw. Najbliższe dostawy są zaplanowane na październik i listopad tego roku. Jednocześnie, według TokenInsight, w dziedzinie kopania w chmurze odnotowano znaczny spadek popytu.

Oczekuje się, że do końca tego roku trudność wydobycia Bitcoina wzrośnie do 72%. Więc zysk górników znacznie spadnie, jeśli kurs pierwszej kryptowaluty znacznie nie wzrośnie. Analitycy mają 95% pewności, że w przyszłym roku kurs Bitcoin będzie w zakresie od 17 077 USD do 23 276 USD.

O nowych ASICach przeczytasz poniżej:

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.