Badanie: 74 procent dużych firm dostrzega potencjał komercyjny technologii blockchain

W najbliższej przyszłości rynek przejdzie od dyskusji na temat potencjału technologii blockchain do faktycznego rozwoju praktycznych aplikacji biznesowych opartych na blockchain.

Deloitte przeprowadził wywiady z 1053 menedżerami najwyższego szczebla z firm finansowych, high-tech i medycznych z Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Meksyku, Wielkiej Brytanii i USA, z rocznym obrotem przekraczającym 500 000 000 USD.

Badanie wykazało, że 74 procent respondentów dostrzega „przekonujące uzasadnienie biznesowe” w przypadku użycia blockchain. 34 procent wskazało, że były już zaangażowane w rozwój niektórych systemów opartych na blokach, podczas gdy 41 procent stwierdziło, że ich organizacje planują uruchomienie rozwiązania blockchain w ciągu 12 miesięcy.

40 procent ankietowanych powiedziało, że ich firmy zainwestują 5 000 000 USD lub więcej w technologie blockchain w nadchodzącym roku. W tym samym czasie 22 procent nie widzi żadnej przekonującej wizji, która uzasadniałaby użycie blockchain.

84% respondentów wyraziło swoje przekonanie o dalszym rozwoju technologii blockchain, a 59% zgodziło się, że technologia może zrewolucjonizować różne sfery działalności gospodarczej.

Jednak 39 procent ankietowanych uważa, że ​​jest zbyt wiele szumu wokół technologii. Odsetek sceptyków był nawet wyższy w USA, 44 procent.