Badanie: 54% inwestorów instytucjonalnych uważa, że ​​trend spadkowy BTC jest już za nami

Zgodnie z niedawnym badaniem przeprowadzonym przez Fundstrat większość dużych posiadaczy instytucjonalnych uważa, że ​​odwrócenie kursu bitcoin ma nastąpić w najbliższej przyszłości.

Na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród 25 instytucji, a także 9 500 odpowiedzi na publiczną ankietę na Twitterze przeprowadzoną 30 września, szef Fundstrat Tom Lee doszedł do wniosku, że Wall Street jest znacznie bardziej optymistyczny w stosunku do bitcoinów, niż postawy w tej kwestii przedstawione przez społeczność kryptograficzną w mediach społecznościowych.

54% badanych instytucji jest optymistami co do bitcoinów, mówiąc, że jego cena rynkowa osiągnęła już najniższy poziom i prawdopodobnie nie spadnie poniżej 5 800 $ w tym roku. Analitycy z Fundstrat również popierają ten pogląd.

Gracze instytucjonalni również mają dobre nastroje. Oczekują potencjalnego wzrostu cen bitcoinów w przyszłości. 57% respondentów stwierdziło, że cena bitcoina prawdopodobnie osiągnie 15 000 USD do końca tego roku.

Społeczność krypto na Twitterze ma jednak przeciwną opinię o bitcoinie. 66% ankietowanych na Twitterze nie wyklucza, że ​​cena bitcoinów spadnie do najniższego poziomu przed końcem tego roku. Tylko 40% respondentów zgodziło się, że cena bitcoina będzie wynosić 15 000 USD w 2019 roku.

W lutym Tom Lee przewidywał, że cena bitcoina ponownie osiągnie 20 000 USD do czerwca 2018 r., A do końca roku wzrośnie do 25 000 USD.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.