Sieci Avalanche doznały awarii

Dwie sieci projektu Avalanche mają problemy.

Sieć C, używana do aplikacji DeFi, była niedostępna przez godzinę, a sieć X, która jest przeznaczona do przesyłania środków, ma opóźnienia w transakcjach.

Projekt kryptowaluty Avalanche różni się od konwencjonalnych blockchainów obecnością parałańcuchów – oddzielnych sieci dla różnych potrzeb.

Twórcom udało się przywrócić sieć C, w oparciu o którą funkcjonują inteligentne kontrakty i działa portfel MetaMask. Jednak przez około godzinę żadne transakcje nie były zapisywane do bloków.

Sieć X, która jest niezbędna do przepływu środków, ma problemy z transakcjami. Jednak one, choć z opóźnieniem, są rejestrowane w blockchainie – niektóre węzły nadal pozostają rozłączone.

Z siecią P, która działa dla stakingu i walidatorów, nie widać żadnych problemów.

Występują problemy ze stabilnością sieci. W wersji klienta 1.9.12 znaleziono błąd. Opublikowaliśmy już poprawkę, więc prosimy o jak najszybszą aktualizację do wersji 1.9.14” — pisze współzałożyciel i dyrektor operacyjny Ava Labs, Kevin Sekniqi.

Na tle tych problemów koreańska giełda kryptowalut Upbit zawiesiła wpłaty i wypłaty w coinach AVAX. Jednocześnie sytuacja nie wpłynęła zbytnio na kurs – AVAX spadł o 3,4%.

Comments (No)

Leave a Reply