Atak hakerów na użytkowników giełdy Binance

Binance ogłosił , że „oferuje nagrodę w wysokości 250 000 USD każdemu, kto dostarczy informacje, które doprowadzą do aresztowania hakerów zaangażowanych w usiłowanie oszustwa na Binance w dniu 7 marca 2018 r.” Nagroda zostanie wypłacona w macierzystym tokenie Binance Coin (BNB).

Nawet jeśli uda się odkryć tożsamość hakerów, szanse na ich aresztowanie wydają się niewielkie. Aby władze oskarżyły przestępców, będą żądać przekonujących dowodów popełnienia przestępstwa, o które może być bardzo trudno.

W ubiegłym tygodniu hakerzy podnieśli ceny ViaCoin, wykorzystując przejęte konta użytkowników giełdy Binance do wykonania oszustwa. Plan polegał na sprzedaży kryptowaluty na samym szczycie – kupując ją najpierw z przejętych kont – i szybkim wypłacaniu zysków w Bitcoinie, zanim można było przerwać oszustwo.
Pomimo, że do oszustwa doszło, giełda Binance anulowała wszystkie transakcje co sprawiło, że hakerzy nie zarobili i wysoce prawdopodobne, że nawet na tym ataku wiele stracili.

Oferując tak wysoką nagrodę za pomoc w namierzeniu przestępców, Binance wysłał w świat jasny sygnał, że nie będzie tolerował takich ataków i że jest zdeterminowany w walce z oszustami. Nagroda także oznacza, że giełda Binance jest w znakomitej kondycji finansowej.
Cała sytuacja, paradoksalnie, zamiast nadszarpnąć zaufanie klientów, najprawdopodobniej znacząco je zwiększy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.