Apple usuwa aplikacje do kopania kryptowalut z Apple Store

Firma Apple Inc. ponownie rozważyła politykę App Store i oficjalnie zakazała wszystkich aplikacji do kopania kryptowalut w sklepie App Store, informuje Cryptoinvest. Nowe ograniczenia obejmują również całe oprogramowanie przeznaczone do promocji ICO i futures kryptowalutowych oraz transakcji tokenowych opracowanych przez organizacje bez odpowiednich licencji.

Pomimo tego, że Apple nigdy nie korzystało z funkcji kryptograficznych za pomocą swoich urządzeń, firma nigdy wcześniej nie wydała formalnych zakazów. Co do zasady rozszerzenia górnicze były usuwane z App Store pod pretekstem ich niskiej efektywności energetycznej.

Dzięki coraz bardziej popularnym kryptowalutom , górnictwo zmieniło się w nowy sposób zarabiania na aplikacjach niezależnie od platformy, na której działają. Wbudowana funkcja kopania kryptowalut pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do płatnych treści, dzieląc się mocą obliczeniową swoich urządzeń z twórcami aplikacji zamiast przesyłać im pieniądze. Pułapki takiego podejścia – w tym zwiększone zużycie mocy obliczeniowej – są zwykle pomijane w ciszy.

Apple nie jest jedynym gigantem technologicznym, który usunął aplikacje do kopania kryptowalut. Na początku kwietnia, Google ogłosiło zakaz jakichkolwiek rozszerzeń związanych z wydobywaniem krypto w Chrome Web Store.