Anonymous opublikowali film skierowany do Elona Muska

Grupa Anonymous opublikowała na YouTube film krytykujący założyciela Tesli i SpaceX, Elona Muska za jego wpływ na Bitcoin.

Autorzy przekonują, że Musk, manipulując rynkiem za pośrednictwem Twittera, „niszczy” życie zwykłych ludzi.

„Miliony inwestorów detalicznych naprawdę polegały na swoich kryptowalutach, aby poprawić swoje życie”, mówi przedstawiciel Anonymous na opublikowanym wideo.

Przypomina szereg skarg na działalność Muska w mediach. Wśród nich – wykorzystanie rządowych dotacji, ignorowanie wykorzystywania pracy dzieci przy wydobyciu litu, który jest powszechnie stosowany w akumulatorach samochodów elektrycznych, oraz chęć zdobycia sławy poprzez wysyłanie na Marsa ludzi, którzy na 100% tam umrą.

Autorzy tłumaczą popularność przedsiębiorcy tym, że dąży on do urzeczywistnienia pożądanego przez wielu świata za pomocą samochodów elektrycznych i eksploracji kosmosu, a także nieustannego trollingu rynku kryptowalut.

Ale ostatnio, twój starannie dopracowany wizerunek publiczny otworzył się i ludzie zaczynają postrzegać cię tylko jako kolejnego bogatego narcyza, który desperacko szuka uwagi” – powiedzieli anonimowi twórcy filmu.

Na kanale YouTube, który opublikował wideo, opublikowano tylko trzy filmy.

Jeden z użytkowników zapytał bezpośrednio konto @YourAnonNews na Twitterze powiązane z grupą hakerską (6,7 mln czytelników) o autorstwo filmu:

„Cześć, czy możesz potwierdzić, że został wykonany przez ciebie?”

Nastąpiła jednoznaczna odpowiedź:

„Po raz kolejny wszystkiego najlepszego, ale to nie my”.

Konto sugerowało, że mówimy o projekcie Anonymous BSC, który pozycjonuje się jako grupa bojowników przeciwko oszustwom w branży kryptograficznej. Jednak Anonimowy BSC stwierdził również, że nie był zaangażowany w opublikowane wideo.

Elon Musk nie zareagował bezpośrednio na wideo, ale opublikował tweeta:

„Nie zabijaj tego, czego nienawidzisz, zachowaj to, co kochasz”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.